• Świetlica szkolna czynna jest  od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:30.
        W świetlicy mogą przebywać uczniowie zapisani do świetlicy.
        Celem działalności naszej świetlicy jest  zapewnienie uczniom opieki przed i po lekcjach w bezpiecznym i miłym otoczeniu.
        Staramy się stworzyć warunki do wypoczynku, relaksu, zabawy i odrabiania zadań domowych. Czas spędzony w świetlicy sprzyja także rozwijaniu indywidualnych zainteresowań.
        Dbamy o to, żeby dzieci czuły się w świetlicy dobrze i bezpiecznie, miały okazję nawiązać dobre relacje z kolegami, a także uczyły się współpracy i tolerancji.
        Nasi wychowankowie uczestniczą w różnorodnych działaniach opiekuńczo- wychowawczych i edukacyjnych, zajęciach plastycznych, czytelniczych, relaksacyjnych, muzycznych, konkursach i zabawach w świetlicy oraz na świeżym powietrzu. Uczestnicząc w zajęciach, uczniowie mają okazję uczyć się przestrzegania norm i zasad współżycia społecznego, współpracy i właściwej komunikacji, konstruktywnego rozwiązywania konfliktów, poznać możliwości radzenia sobie z emocjami, wzmacniać zachowania pozytywne, szanować siebie i innych.
        Nasza świetlica jest wyposażona w  gry edukacyjne, literaturę dziecięcą, różnorodne materiały plastyczne, kąciki zainteresowań, klocki i zabawki edukacyjne.
        Tradycja szkoły jest przyznawanie wyróżnień „Świetlik na Medal” dla uczniów, którzy swoją wzorową postawą dają przykład inny. Wyróżnienia przyznawane są na koniec roku szkolnego.

Karta_do_swietlicy_2024-2025