• Dzień Czarnego Kota

          • Ludzie nadal wierzą, że czarny kot przynosi pecha, ale w sumie… skąd ten pogląd się wziął? Wszystko zaczęło się w średniowieczu. Wiemy z filmów, seriali, bajek, książek, od rodziców, może nauczycieli, że w średniowieczu wierzono w czarownice. Myślano, że mają one swojego wiernego, czarnego kota. Dlatego gdy ludzie, widzieli czarnego futrzaka, to stawali dęba i bali się, że szatan wysłał to zwierzę po nich.

            W naszej szkole spróbowano jednak przełamać stereotypy, dlatego 16 listopada w piątek w świetlicy zorganizowano Dzień Czarnego Kota.

            Było wiele konkursów takich jak :

            • konkurs na najlepszego „Mruczącego kota”,
            • konkurs na najszybsze picie mleka ze spodka.

            Uczniowie wykonywali także portrety kotów i rozpoznawali bajkowo – filmowe koty. Wyjaśniali też przysłowia i ich znaczenie. Był to bardzo śmieszny i ciekawy dzień, który wszystkim się podobał.

          • Co potrafi pies?

          • Naszą szkole klasę 1e odwiedził pracownik straży granicznej wraz z psem granicznym wykrywającym ładunki wybuchowe. Dzieci zostały zapoznane na czym polega praca takiego psa, jak wygląda jego szkolenie oraz co potrafi. Została im zaprezentowana symulacja wyszukiwania ładunku wybuchowego.

          • Nie mogło nas zabraknąć na Obchodach Dnia Niepodległości w Sulejówku

          • Jak co roku w Sulejówku i innych miastach w Polsce, obchodzona jest rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku było wyjątkowo, ponieważ wszyscy patrioci spotykali się, by uczcić 100. rocznicę odzyskania Niepodległości. W naszym mieście 10.11.2018r. zaczęły się uroczystości m.in. w Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulejówku, gdzie dzieci z Pikieliszek śpiewały patriotyczne piosenki. Tego dnia również miało miejsce zawieszenie wiechy na budynku Muzeum Józefa Piłsudskiego. W uroczystości tej brały udział poczty sztandarowe – naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej im. Stanisława Kostki w Podbrzeziu. W niedzielę 11.11.2018r. zgromadzeni przy Skwerze Niepodległości mieszkańcy miasta, w którym mieszkał Marszałek Józef Piłsudski, wzięli udział w Apelu Niepodległościowym, odśpiewali uroczyście hymn. Można było też zobaczyć sztandary: naszej szkoły oraz szkoły z Wileńszczyzny. Nasi uczniowie wraz z panią dyrektor złożyli kwiaty pod pomnikiem.  W ciągu dnia można było obejrzeć wiele starych samochodów oraz zjeść pyszną grochówkę. Miał miejsce też rajd motorów. Jedna z fundacji zanotowała, że o godzinie 13:00 (godzinę przed rajdem) było ich około 700.

        • EKOŻACZEK 2018
          • EKOŻACZEK 2018

          • W październiku w naszej szkole odbył się szkolny etap  ekologicznego konkursu powiatowego „Ekożaczek”. Przebiegał on w dwóch kategoriach: plastycznej oraz jako turniej wiedzy ekologiczno-przyrodniczej. Tegorocznym zadaniem w części plastycznej było wykonanie kartki pocztowej na temat wypoczynku w Parku Narodowym Gór Stołowych.

            Oto tegoroczne sukcesy naszych uczniów:

            I miejsce: Ewelina Sikorska kl. VC

            II miejsce: Laura Lis kl. VIIIB

            Wyróżnienia: Iga Szudrowicz kl. VIIIC, Aleksandra Cichewicz kl. IID, Szymon Woźniak kl. IIIC

            W turnieju wiedzy szkołę reprezentował uczeń klasy VIIIA Piotr Małkowski.

            Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów          w kolejnych edycjach konkursu.

             

          • :-)

          • Harcerzem być – to wcale nie wada.

            Harcerzem być – każdemu wypada.

            Harcerzem być – to zaszczyt nie lada.

            Harcerzem być – to innym pomagać.

          • Dyskoteka

          • Zabawę zorganizował Samorząd Szkolny klas 4 – 8. Pan Maciek obsługiwał sprzęt muzyczny. Można było usłyszeć m.in. „Belgijkę”, której kroki zna chyba każdy. Niektóre dziewczynki prezentowały układy choreograficzne, których nauczyły się podczas zajęć tanecznych. W przerwie można było kupić przekąski i napoje. Wszyscy bardzo fajnie się bawili i nie mogą doczekać się kolejnej dyskoteki.