• RADA RODZICÓW

przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

w roku szkolnym 2023/2024

PREZYDIUM_2023-2024

"Celem Rady Rodziców jest reprezentowanie ogółu rodziców uczniów Szkoły oraz podejmowanie działań zmierzających do doskonalenia statutowej działalności szkoły, a także do wnioskowania do innych organów Szkoły w tym zakresie."    fragment Statutu Szkoły rozdz. III

Numer konta Rady Rodziców  Bank PKO SA I O/Sulejówek  67 1240 2148 1111 0000 3032 0792

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulejówku:
        1. wynajmuje: sale na zebrania, konferencje, uroczystości rodzinne, salę gimnastyczną, rekreacyjno- sportową.
        2. wypożycza: naczynia na przyjęcia.

Sala rekreacyjno- sportowa.

Ustalona przez Radę Rodziców składka bieżący rok za 1 dziecko: 80 zł
        Jednakże jesteśmy otwarci na wszelką pomoc, nawet tą najmniejszą, nie ograniczamy się tylko do tej kwoty. Bo każda złotówka przekazana na rzecz Rady Rodziców umożliwi poszerzenie naszej działalności o tą kwotę. Każdy rodzic może wpłacić dowolną wysokość składki.
        Finanse Rady Rodziców są jawne i każdy rodzic ucznia naszej szkoły może w każdej chwili się z nimi zapoznać.

Kontakt z Radą Rodziców drogą elektroniczną: sp3radarodzic@gmail.com lub poprzez sekretariat szkoły.

Kim jesteśmy?
        Rada Rodziców jest jednym z czterech statutowych organów szkoły (Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski), działającym na mocy kilku ustaw, głównie na podstawie Ustawy o systemie oświaty. Jesteśmy organem niezależnym od władz szkoły i Rady Pedagogicznej, jednakże staramy się bardzo ściśle współpracować.
        Rada Rodziców składa się z przedstawicieli rodziców uczniów każdej klasy. Delegaci poszczególnych klas zostali wyłonieni w tajnych głosowaniach na pierwszym zebraniu rodziców w danym roku szkolnym. Najczęściej są to przewodniczący tzw. „trójek klasowych”.
        Każdy z członków Rady Rodziców pełni swoje funkcje społecznie - nie pobiera za swoje funkcje żadnego wynagrodzenia!
        Działalnością Rady Rodziców kieruje Prezydium Rady Rodziców czyli przewodniczący, zastępca, sekretarz, skarbnik oraz po jednym przedstawicielu każdego oddziału szkolnego. Prócz tego w skład Rady Rodziców wchodzi też trzyosobowa Komisja Rewizyjna.
        Naszą działalność szczegółowo reguluje Regulamin Rady Rodziców.

Informacja dodatkowa od szkolnej Rady Rodziców
        Szanowni Państwo!
        Z każdej klasy w Radzie Rodziców uczestniczy jedna osoba z wybieranych na pierwszym zebraniu klasowym.
        Czym się zajmujemy?
        • opiniujemy i zatwierdzamy dokumenty przygotowane przez Dyrekcję szkoły, jak m.in. program wychowawczy szkoły
        • współuczestniczymy w planowaniu wydatków szkoły w zakresie środków zgromadzonych przez Radę Rodziców
        • staramy się pozyskać samodzielnie dodatkowe środki finansowe dla szkoły przez:
        - organizację Balu Sylwestrowego lub Balu Karnawałowego
        - organizację loterii fantowej podczas corocznego Festynu Szkolnego, w tym pozyskanie od firm i osób prywatnych przedmiotów i karnetów na usługi mające służyć jako fanty
        W ubiegłym roku szkolnym 2014/2015 na jubileuszowy XXV Festyn Szkolny Rada Rodziców szerzej włączyła się w organizację festynu. Wśród lokalnych przedsiębiorców udało nam się pozyskać trzech sponsorów. Były to:
        Sponsor Główny: firma ATIP,
        Sponsor Srebrny: firma J.W.Apartments,
        Sponsor Srebrny: firma KERBUD,
        dzięki którym m.in. wynajęte zostały „dmuchańce” dla dzieci oraz scena, na której trwały występy dzieci i licytacje prac plastycznych.
        Ponadto wsparły nas firmy: PROMO INFO (obsługa graficzna, wydruk materiałów informacyjnych), fotograf Kasia Makulec (dokumentacja fotograficzna festynu) oraz firma Pi Group (wydruk bannerów).
        Spotykamy się 4-5 razy w roku na zebraniach.
        Zachęcamy rodziców, którzy chcieliby włączyć się w działania Rady Rodziców, mają nowe pomysły lub doświadczenie czy kontakty, które pomogłyby nam jeszcze lepiej realizować nasze cele - serdecznie zapraszamy!