• Szanowny Rodzice,

          • obecny czas jest trudny dla wszystkich. Sytuacja związana z zagrożeniem epidemią zmusiła uczniów, ale również nauczycieli, do nowej formy pracy. Nie jest ona łatwa i na bieżąco uczymy się jej wszyscy równocześnie. Proszę, aby w przypadku jakichkolwiek trudności czy spostrzeżeń kontaktować się z:

            1) nauczycielami przedmiotów,

            2) wychowawcami klas,

            3) dyrekcją szkoły.

            Z nauczycielami, wychowawcą, dyrektorem czy wicedyrektorami można kontaktować się poprzez wiadomość w dzienniku Librus. Można również dzwonić do szkoły, najlepiej w godzinach 9.00 – 13.00. Telefon: 22 783 50 19 wew. 120.Pani sekretarz szkoły generuje nowe hasła w systemie Librus, w przypadku trudności, pomaga przyjść drogę prawidłowego logowania się w systemie. Przekazuje wiadomości pomiędzy nauczycielami i rodzicami. Jeżeli w szkole zostały podręczniki lub ćwiczenia, które teraz są potrzebne, proszę kontaktować się telefonicznie. Postaramy się je odnaleźć i umożliwić odbiór rodzicom.Życzę wszystkim dużo zdrowia i z niecierpliwością, ale również wyrozumiałością, oczekujmy na powrót do dotychczasowego, sprawdzonego sposobu nauczania w szkole.

            Z wyrazami szacunku, Elżbieta Kałużyńska – dyrektor szkoły.

        • ZAGROŻENIE KORONAWIRUSEM
          • ZAGROŻENIE KORONAWIRUSEM

          • Drodzy Uczniowie, zaglądajcie do dziennika elektronicznego Librus. Zadania do wykonania będą wysyłane przez nauczycieli na konta uczniów.

            W związku z zaistniałą sytuacją związaną z  zagrożeniem koronowirusem w załączeniu pisma do rodziców i uczniów od Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz apel Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach 12-25 marca 2020 r. Apelujemy o rozsądne i zgodne z zasadami zachowanie w zaistniałej sytuacji zagrożenia.

            W załączeniu pisma:

            pismo_MKO_do_uczniow_12.03.2020-1.pdf

            pismo_MKO_do_rodzicow_i_opiekunow_12.03.2020-1.pdf

            MAZPWI_1-2.PDF

            Zapraszamy uczniów, rodziców do kontaktowania się z pedagogiem i psychologiem szkolnym w ramach udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej.Udzielamy wsparcia psychologicznego,porad, konsultacji.

            Magdalena Kosicka-psycholog Dyżur telefoniczny 605-360-967 czwartki i piątki 13.00-15.00

            Agata Zadka-pedagog szkolny Stały dyżur czat w systemie Librus, Rozmowa telefoniczna.poniedziałki i środy 9.00-13.00

            Specjaliści czytają wiadomości od rodziców, uczniów w systemie Librus codziennie wieczorem.Osoby potrzebujące konsultacji w ramach doradztwa zawodowego zapraszamy do kontaktowania się z pedagogiem szkolnym.

             

             

             

          • `

          • Zapraszamy do zakładki REKRUTACJA

             

            Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach i szkołach nie ma wpływu na terminy rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz klas I w szkołach podstawowych.

            Zgodnie z harmonogramem do 20 marca br.  trwa etap składania wniosków/ zgłoszeń
            o przyjęcie do przedszkola/szkoły.

            Dokumenty można:

            Składać osobiście - wejście do szkoły od strony boiska,

            Zeskanowane dokumenty wysłać drogą mailową do placówki pierwszego wyboru. Dokumenty będą sprawdzone. W przypadku braków skontaktujemy się telefonicznie.

            Wnioski/zgłoszenia oraz dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów można również nadać pocztą. W takiej sytuacji należy powiadomić przedszkole/szkołę pierwszego wyboru, np. drogą mailową,  o wysyłce dokumentów.

          • Piszą o nas

          • Nasza szkoła, której patronem jest Marszałek Józef Piłsudski od 100 lat pielęgnuje i kształtuje postawy patriotyczne. Chętnie włączamy się w różne akcje i konkursy związane z tematyka niepodległościową.

            Z okazji 11 listopada dzieci ze świetlicy szkolnej, pod kierunkiem p. Marzeny Żmudy przygotowały prace plastyczne które zostały opublikowane w świątecznym wydaniu „Niecodziennej Gazety Polskiej” dołączonej do „Codziennej” 10 i 11 listopada. Miło nam poinformować, że Gazeta Polska na swoich łamach zamieściła szczególne podziękowania dla naszej Szkoły.

            gazeta.pdf

          • Dzień Pluszowego Misia

          •  Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka  – Pluszowy Miś.

            W naszej szkole też obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole oraz uchronił od odpytywania.

            W czasie przerw odbyła się dyskoteka i wspólne zabawy z maskotkami.  Przedstawiciele samorządu uczniowskiego rozdawali młodszym uczniom medale „Przyjaciel Pluszowego Misia” oraz wykonali pamiątkowe zdjęcia, zaś szkolna biblioteka przygotowała konkurs poświęcony bohaterom święta.

            Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

             

            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

            Samorząd Uczniowski

             

          • Bądź życzliwy :-)

          • „ Im bardziej jesteśmy życzliwi, tym bardziej jesteśmy szczęśliwi”

            Tym oto hasłem rozpoczął się Dzień Życzliwości po raz pierwszy obchodzony w naszej szkole.

            22 listopada Samorząd Uczniowski chcąc podkreślić jak ważna dla każdego człowieka  jest potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym zorganizował Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W szkole było żółto i radośnie. Z tej okazji  uczniowie wzięli udział w plebiscycie i wybrali najżyczliwszą osobę w klasie, która została odznaczona orderem życzliwości. Ordery zostały wręczone też nauczycielom, za okazywanie życzliwości w stosunku do uczniów  nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Na korytarzu zostało umieszczone drzewko życzliwości, gdzie na kolorowych listkach, każdy mógł napisać coś miłego. Po szkole krążyła „skrzynka życzeń i pozdrowień”,          a SU na bieżąco dostarczał wszystkie życzenia do adresatów. Pracownie lekcyjne zostały udekorowane symbolami życzliwości , zaś na tablicy samorządu przygotowano informacje          o historii i ideach święta.

            Pomysł obchodów Światowego Dnia Życzliwości spodobał się całej szkolnej społeczności.

          • Silniejsi od cukrzycy

          • 14 listopada to Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży z cukrzycą typu 1 „Słodka 1”.  Podczas spotkań uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. jakie są objawy cukrzycy, czy jak wygląda leczenie. Można było zadać pytania, a także zmierzyć sobie poziom cukru we krwi. Była to świetna okazja do tego, by zwrócić uwagę na tak istotną kwestię, jaką jest nasze zdrowie.14 listopada to Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży z cukrzycą typu 1 „Słodka 1”.  Podczas spotkań uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. jakie są objawy cukrzycy, czy jak wygląda leczenie. Można było zadać pytania, a także zmierzyć sobie poziom cukru we krwi. Była to świetna okazja do tego, by zwrócić uwagę na tak istotną kwestię, jaką jest nasze zdrowie.

          • Święto Niepodległości

          • 8 listopada odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczniów i wychowawców klas: 2A i 6D. Dzięki małym aktorom mogliśmy cofnąć się o 101 lat i przypomnieć sobie ważne dla narodu polskiego wydarzenia. Punktualnie o godzinie 11:11 wszyscy zgromadzeni w sali gimnastycznej zaśpiewali hymn narodowy.   

            Zobacz film na FB

            11 listopada w Sulejówku miały miejsce uroczystości upamiętniające minione wydarzenia. O godzinie 16:30 przy Skwerze Niepodległości zebrały się poczty sztandarowe. Odbył się Niepodległościowy Apel Pamięci z salwą honorową. Przedstawiciele różnych placówek złożyli wieńce pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie miał miejsce paradny przemarsz do Kościoła pw. Maryi Matki Kościoła. Tam sprawowano mszę w intencji naszej ojczyzny. Oprawę muzyczną zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta AKORD.

             

             

          • Muzyka łagodzi obyczaje

          • 29 października naszą szkołę odwiedziła grupa muzyczna. Uczniowie klas: 0a, 0c, 1b, 1d, 2d, 2a, 3b, 3c wraz z wychowawcami zebrali się w sali rekreacyjnej i ze skupieniem wysłuchali koncertu pt. Literackie i muzyczne dzieła wielkich twórców. Dzieci świetnie się bawiły, chętnie brały też udział w prowadzonych przez muzyków zabawach.

          • Ekożaczek 2019 Powiatowy Sukces

          • Białowieski Park Narodowy

            W tegorocznej edycji powiatowego konkursu przyrodniczo-ekologicznego "Ekożaczek 2019” - Jestem Przyjacielem Przyrody  nasza uczennica Ewelina Sikorska z kl. 6c zajęła I miejsce.

            Ewelina przygotowała pracę plastyczną, przedstawiającą walory przyrodnicze oraz promocję wypoczynku na terenie Białowieskiego Parku Narodowego.

            W roku szkolnym 2020/2021 tematem przewodnim konkursu będzie Biebrzański Park Narodowy.  

             

          • Uniwersytecki wykład "Energia i jej przemiany"

          • Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w sobotnich wykładach organizowanych  na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Dnia 19 października 17 uczniów z kl. 7 i 8., miało  możliwość zgłębienia tematu energii  oraz  jej przemian.

            Profesor Andrzej Wysmołek jak zawsze poprowadził swój wykład                            w żywiołowy, ale przyjazny  i zrozumiały dla uczniów sposób. Na wykładzie zostały zaprezentowane doświadczenia, które łączą w sobie różne działy fizyki, a  energia jest spoiwem, które je ze sobą wiąże. Uczniowie mogli ponadto zgłębiać wiedzę  z innych dziedzin, takich  jak biologia, geografia i chemia.

            Wzbogaceni o nowe wiadomości i doświadczenia wrócili do szkoły.

            W grudniu uczniowie wezmą udział w kolejnym wykładzie, tym razem „Cztery żywioły”.

             

          • BohaterON

          • BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. W ramach trzech edycji akcji Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad pół miliona kartek i listów. Celem akcji Wysyłka kartek w szkole jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im pocztówek, laurek i listów z życzeniami oraz podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego.

        • Wspieramy szkoły na Litwie
          • Wspieramy szkoły na Litwie

          • Jak co roku od 11 lat nasza szkoła włącza się w akcję zbierania fantów na Wielką Loterię Fundacji "Na Obcej Ziemi". Choć w tym roku, jak widać na zdjęciach, pogoda nam nie sprzyjała, to chętnych do zakupu losów nie brakowało. Za ladą Loterii niestrudzenie pracowały p. Anna Szyszka, Katarzyna Mościcka, Ewa Kowalczyk i Aleksandra Poźlewicz.  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję, gdyż to dzięki Państwa otwartym sercom i szczodrym gestom  polskie szkoły na Wileńszczyźnie otrzymały po raz kolejny wsparcie finansowe.

            podziekowanie_Loteria_Fundacji.pdf

            Podziekowanie__Podbrzezie.pdf