• ZASADY UZYSKANIA „ KARTKI- NIEPYTKI”

1.  „Kartka - niepytka” to element systemu motywacji, aby uczniowie uczęszczali regularnie do szkoły
          i nie spóźniali się na poszczególne zajęcia.
        2. Akcję „Kartka - niepytka” prowadzi SU kl. 4-8 i jest ona skierowana do uczniów kl. 4-8.
        3. Udział w akcji jest dobrowolny.
        4. Uczeń, który w ciągu danego miesiąca uzyskał 100% frekwencję i nie ma żadnego spóźnienia otrzymuje od wychowawcy klasy „Kartkę- niepytkę”, którą może wykorzystać w ciągu kolejnego miesiąca.
        5. „Kartka - niepytka” zwalnia ucznia, tak jak zgłoszenie nieprzygotowania, z odpowiedzi ustnej, niezapowiedzianej kartkówki, braku stroju na zajęcia wychowania fizycznego czy braku przyborów.
        6. „Kartka - niepytka” nie zwalnia ucznia z przygotowania do lekcji pracy domowej, z zapowiedzianych sprawdzianów, kartkówek, prac klasowych, projektów.
        7. „Kartka - niepytka” jest imienna i obowiązuje w miesiącu wskazanym w treści.
        8. „Kartka - niepytka” jest ważna na konkretnej lekcji i jest zgłaszana na początku poprzez podanie jej nauczycielowi.
        9. Niewykorzystana w danym miesiącu „Kartka - niepytka”, nie przechodzi na kolejny miesiąc.
        10.  „Kartka - niepytka” uzyskana w m-cu czerwcu obowiązuje we wrześniu kolejnego roku szkolnego.
        11. Powyższe zasady powstały w uzgodnieniu z Radą Pedagogiczną i Radą Rodziców i obowiązują od 01.12.2019 r.

PROCEDURA OTRZYMANIA KARTKI NIEPYTKI:

1. Wychowawca przekazuje opiekunowi SU nazwiska uczniów, którym za dany miesiąc przysługuje „Kartka -  niepytka” ( w ostatnim dniu nauki danego miesiąca).
        2. Wychowawca informuje ucznia na forum klasy o uzyskanej  nagrodzie i przekazuje mu „Kartkę- niepytkę”
        3. Nauczyciel, u którego na lekcji uczeń przedkłada „Kartkę-niepytkę”, składa swój podpis, wpisuje datę i wykorzystaną kartkę wrzuca do skrzynki w pokoju nauczycielskim.