• BIBLIOTEKA SZKOLNA

• Biblioteka szkolna jest pracownią służącą realizacji zadań dydaktyczno- wychowawczych, wspiera doskonalenie zawodowe nauczycieli, uczestniczy w przygotowaniu uczniów do samokształcenia oraz do korzystania z innych typów bibliotek i środków informacji.

Biblioteka umożliwia korzystanie z księgozbioru w czytelni i wypożyczanie poza bibliotekę, udostępnia Internet, gry edukacyjne, sprawdziany dla szóstoklasistów oraz prowadzi zajęcia dydaktyczne. Pełni funkcję kształcąco-wychowawczą, opiekuńczo-wychowawczą oraz kulturalno-społeczną.

Obecnie biblioteka zajmuje powierzchnię 50 m2, gdzie zgromadzono około 8000 woluminów, w tym:

• lektury dla klas I-VIII,
        • beletrystyka dla dzieci i młodzieży,
        • księgozbiór podręczny i encyklopedie: słowniki, atlasy, albumy,
        • księgozbiór dla nauczycieli,
        • książki popularno-naukowe,
        • czasopisma, kasety audio-video.

Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie Szkoły, nauczyciele i inni pracownicy Szkoły, rodzice, a także inne osoby na zasadach określonych w regulaminie biblioteki.

Biblioteka prowadzi akcję "Podaruj bibliotece książkę", uzyskuje sponsorów na zakup podręczników i rozprowadza je wsród potrzebujących dzieci. W ramach Dni Oświaty Książki i Prasy ogłasza konkursy propagujące czytelnictwo.

Czas pracy biblioteki (codziennie od 8.00 do 16.00) zapewnia możliwość korzystania z księgozbioru podczas zajęć lekcyjnych

W bibliotece szkolnej znajduje się skrzynka zaufania ZGŁOŚ PROBLEM, do której uczniowie mogą składać anonimowe lub podpisane spostrzeżenia i problemy.