• KAŻDE 60 KG MAKULATURY RATUJE 1 DRZEWO

• W maju w naszej szkole odbywała się zbiórka makulatury zainicjowana przez Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu. Mimo trzyletniej przerwy spowodowanej pandemią popularność akcji, zaangażowanie uczniów, rodziców    i wszystkich pracowników przeszło nasze oczekiwania. Udało nam się zebrać ponad tonę papieru, a wiec tym samym uratować ok. 16 drzew. 18 maja, dzięki uprzejmości i pomocy Rady Rodziców zebrana makulatura została przewieziona do punktu skupu w Warszawie.

Wszystkim, którzy zamiast wyrzucać na śmietnik niepotrzebne gazety i stare zeszyty składali je tygodniami i przeznaczyli na naszą zbiórkę serdecznie dziękujemy!!!

Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Wolontariatu

• OPOWIEM WAM SWOJĄ BAJKĘ

• Dnia 19 maja został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs plastyczny organizowany przez naszą szkołę ,,Opowiem Wam swoją bajkę”. Jury brało pod uwagę samodzielność wykonania pracy, estetykę oraz oryginalność pracy

Laureaci konkursu:

I miejsce

Kajetan Dąbrowski – Szkoła Podstawowa nr.1 im. Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Weronika Grabowska – Przedszkole nr 26 im . św. Franciszka z Asyżu zgromadzenia sióstr Serafitek w Warszawie

Paweł Pospiszył – Publiczne Przedszkole Samorządowe w Kleszczowie

Aleksandra Łuczyk - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Sulejówku

Wiktor Gniado – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Lidia Kostrzewa Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Sulejówku

III miejsce

Natalia Litewnicka – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Nikodem Krystosiak – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Zofia Kozlowska – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Wyróżnienia:

Zuzanna Sekita – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Hanna Gut – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Sulejówku

Lena Pazio – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Matylda Radomyska – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Teodor Wasilewski – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

• MILITARNY MIEJSKI RAJD ROWEROWY

• 21 maja w Sulejówku odbył się Militarny Rajd Rowerowy „Śladami Marszałka Józefa Piłsudskiego”. Nasza szkoła wzięła udział w wydarzeniu, przygotowując punkt kontrolny. Ośmioosobowe zespoły, które nas  odwiedziły, mogły dowiedzieć się, jakie ślady pozostawił po sobie Piłsudski w Sulejówku. Uczestnicy wykonywali różne zadania m.in. układali puzzle i odpowiadali na pytania. Mogli liczyć na podpowiedzi naszych wolontariuszy, by otrzymać naklejkę i wyruszyć w dalszą drogę.

• KOLEJNY SUKCES

• Uczeń klasy 7a Filip Pawlak zajął I miejsce w II edycji konkursu Eko-Styl, który odbył się 25.04. W Szkole Podstawowej NR 4 im. J. Korczaka w Sulejówku. Serdecznie gratulujemy.

• Z WIZYTĄ W BELWEDERZE

• Wśród wielu cennych spostrzeżeń i przestróg, jakie pozostawił po sobie marszałek Józef Piłsudski, odnajdujemy myśl, którą bez wątpienia podzielali twórcy Instytutu Badania Najnowszej Historii Polski. Brzmi ona: „Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi czasowo zajmujących dane terytorium”.

11 maja 2023 r. delegacja uczniów naszej szkoły  miała zaszczyt wziąć udział w uroczystościach jubileuszowych 100- lecia Instytutu Józefa Piłsudskiego.