• SZKOŁA PAMIĘTA

• W ramach akcji zorganizowanej przez Ministra Edukacji i Nauki, kl. 5 d
            i 5 c podjęły cykl działań „ Tropem Patrona Naszej Szkoły- Marszałka Józefa Piłsudskiego.  W wyniku tych działań powstała prezentacja multimedialna, która przedstawia życie  prywatne oraz działalność polityczną Józefa Piłsudskiego. Kolejnym zadaniem była wizyta
            w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.  W ramach warsztatów
            w muzeum uczniowie i uczennice stworzyli własny komiks
             „ Od Ziuka do Józefa”. Przygotowując się do Św. Niepodległości został przygotowany plakat NIEPODLEGŁA. Zapraszamy na relację fotograficzną z przeprowadzonych działań oraz zachęcamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej.

• ODZNACZENIA

• Dnia 20 października 2023 r. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego
              w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych oraz
            medali Komisji Edukacji Narodowej przyznanych z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Miło nam poinformować, ze wśród odznaczonych znaleźli się pracownicy i nauczyciele naszej szkoły:

Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymały Panie: Danuta Koper oraz Katarzyna Michalak.

Medal za długoletnią służbę otrzymały Panie: Małgorzata Morawska, Urszula Rosiak, Edyta Sowa, Barbara Tomaszek, Aleksandra Poźlewicz, Iwona Czechowicz, Janina Sitnicka.

Serdecznie wszystkim Paniom GRATULUJEMY!!!!

• PROGRAM PROGILAKTYCZNY "DEBATA"

• 18 października uczniowie szóstych i ósmych klas wzięli udział w programie profilaktycznym „Debata”, który ma na celu zapobieganie przedwczesnemu spożywania alkoholu i promowanie postawy abstynencji. Nasza młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach, podczas których miała możliwość m.in. wcielenia się w role zaproponowane przez prowadzącego oraz pracy w małych grupach.

• ARCHIPELAG SKARBÓW

• 2 i 3 października klasy siódme brały udział w programie profilaktycznym Archipelag Skarbów. Głównym celem, organizowanych już kolejny raz w naszej szkole warsztatów, jest przeciwdziałanie zachowaniom problemowym i ryzykownym młodzieży. Podczas zajęć odbył się m.in. Festiwal Twórczości, podczas którego chętni uczniowie wykonali prace arte.

• MAZOWIECKI PRZEGLĄD ZDROWIA

• 25 września 2023 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się VI Mazowiecki Przegląd Zdrowia Publicznego poświęcony problemowi otyłości wśród dzieci i młodzieży. Nasza szkoła uczestniczyła w projekcie  "Przeprowadzenie badania epidemiologicznego dotyczącego żywienia dzieci i młodzieży wraz z opracowaniem programów edukacji żywieniowej". Za udział w programie otrzymaliśmy pomoc dydaktyczną - model szkieletu człowieka, który bardzo ucieszył uczniów naszej szkoły.

• Dzień w Piżamach

• Szanowni Państwo, mili  Uczniowie.

Bardzo dziękuję za tak duży odzew na akcję "Dzień w Piżamach". Zebraliśmy 1050 zł 88 gr.

Pieniądze wpłacimy na konto fundacji GDY LICZY SIĘ CZAS. Dziękuję wszystkim wolontariuszom, nauczycielom i rodzicom, którzy wspierali tą akcję.