• Zawody Gimnastyczne

• 16 lutego 2024 r. w naszej szkole odbyły się coroczne Szkolne Zawody Gimnastyczne organizowane przez nauczycielkę wychowania fizycznego, p. Aleksandrę Poźlewicz. Celem imprezy jest promowanie gimnastyki jako formy spędzania wolnego czasu, wyłonienie najlepszych gimnastyków i gimnastyczek oraz sportowa integracja społeczności szkolnej.

Zmagania podzielone były na 3 konkurencje: układ ćwiczeń wolnych, wymyk i odmyk gimnastyczny na drążku oraz skok przez skrzynię. W każdej konkurencji zdobywało się punkty za poprawne wykonanie ćwiczeń oraz za grację i estetykę wykonywanych ruchów.

W zawodach wzięło udział 51 uczniów i uczennic z klas IV – VII.

• Mistrzostwa powiatu mińskiego w pływaniu

• 20 lutego 2024 r. w Mińsku Mazowieckim rozegrane zostały mistrzostwa szkół powiatu mińskiego w pływaniu. Z naszej szkoły w zawodach wzięło udział 35 uczniów i uczennic z klas III – VIII pod opieką p. Aleksandry Poźlewicz i p. Macieja Behra

Rywalizacja stała na wysokim poziomie i nie było łatwo dorównać dziewczętom i chłopcom regularnie pływających w klubach sportowych, ale mimo to udało nam się wykazać na arenie powiatowej. Wśród dziewcząt brązowy medal na dystansie 25m stylem dowolnym zdobyła uczennica klasy 6E Milena Ostrowska.

Dodatkowo brązowy medal w sztafecie pływackiej 8x25m stylem dowolnym zdobyła nasza reprezentacja dziewcząt kl. III – VI:

Kornelia Stegenka – 3A

Łucja Orzełowska – 3B

Nadia Pachnik – 4A

Aleksandra Radomyska – 4B

Natalia Orzełowska – 5A

Agnieszka Knajp – 5B

Julia Zwierzyńska – 6C

Milena Ostrowska – 6E

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!