• SPOTKANIE WIELKANOCNE

• 26 marca uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się w sali gimnastycznej z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Słowno-muzyczną uroczystość przygotowali nauczyciele katecheci, a wystąpili w niej uczniowie klasy: 6c, 7a i 7c. Pani dyrektor złożyła wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia, odczytała również te, które otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionych placówek. Po części artystycznej nastąpiło wręczenie nagród osobom, mającym stuprocentową frekwencję w pierwszym półroczu oraz laureatom konkursów, które odbyły się w ostatnim czasie. Ogromnym zaskoczeniem było pojawienie się przedstawicielki Rady Rodziców wraz z wielkanocnym zajączkiem. Rozdał on wszystkim zgromadzonym słodkie upominki. Tym radosnym akcentem rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia.

• Dzień bez plecaka

• 21 marca po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Dzień bez plecaka. Pomysłowość naszych uczniów nie zna granic, dlatego zamiast tradycyjnych tornistrów mogliśmy zobaczyć wózki dziecięce, poszewki na poduszki, garnki, transportery dla zwierząt czy rolki. Oprócz dobrej zabawy akcja ta miała na celu zwrócenie uwagi na trudne warunki bytowe, a także problemy z dostępem do edukacji milionów dzieci w wielu zakątkach świata.

• Spotkanie z p. Anną Kiełbasińską

• Polska lekkoatletka, sprinterka, wicemistrzyni olimpijska, wicemistrzyni świata oraz halowa mistrzyni Europy w sztafecie 4 × 400 metrów z wizytą w naszej szkole 🏃🏻‍♀️

• Zbuduj z nami szkołę w Kamerunie

• Szanowni Państwo

W dniach 11 i 12 marca, na zebrania z rodzicami  będą  wchodzili przedstawiciele młodzieży z grupy Oazowej, działającej przy naszej parafii, którzy są zaangażowani w akcję „Zbuduj z nami szkołę w Kamerunie”.  Będą również w tych dniach zbierali pieniądze do puszek.

Wydawać się może, że chodzenie do szkoły to przykry obowiązek, ale dla dzieci żyjących w Kamerunie jest to największe marzenie. W czerwcu ubiegłego roku rozpoczęto budowę szkoły podstawowej. Fundamenty i słupy nośne są już postawione, rozpoczęto budowę parteru. Ze względu na ograniczone środki finansowe i zaangażowanie w różne dziedziny posługi misyjnej w tym charytatywnej, siostry tam działające nie są w stanie pokryć wszystkich kosztów budowy szkoły. Włączając się w zbiórkę funduszy, możemy pomóc uzyskać tamtejszym dzieciom  szansę na edukację, rozwój i lepsze jutro.

Warto pamiętać, że udział w tego typu akcjach w znaczący sposób kształtuje postawy i umiejętności społeczne, wprowadza w świat społecznych relacji i pokazuje, że podejmowane działania mogą mieć pozytywny wpływ na innych ludzi, budują poczucie wspólnoty i odpowiedzialności za innych, co jest cennym doświadczeniem w życiu każdego człowieka, także dziecka.

W następnym tygodniu Samorząd Uczniowski będzie zbierał datki przeznaczone na ten cel.