• DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

• Jednym z kluczowych celów Dnia Świadomości Autyzmu jest zwalczanie stereotypów i mitów dotyczących autyzmu oraz promowanie akceptacji i zrozumienia dla osób z autyzmem.

Dziś klasę 2C odwiedził absolwent naszej szkoły, a obecnie uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej "Integracja" w Sulejówku - pan Jacek. Mężczyzna ma autyzm. Opowiedział jak sobie radzi w życiu i czym się zajmuje. To było bardzo udane spotkanie.

• Dzień Tańca

• Kolejna SUPER inicjatywa Rady Rodziców. Tym razem moglismy wziac udział w zajęciach tanecznych zorganizowanych z okazji Dnia Tańca

Było radośnie, kolorowo i mega głośno.

• WYGRAĆ NIE MOGLIŚMY

• „ Wygrać nie mogliśmy, ale chcieliśmy iść po słonecznej stronie.

Są takie piękne słowa: godność, człowieczeństwo. Tego broniliśmy.”

/ Marek Edelman

19 kwietnia w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim obchodzony jest Dzień Pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciwko ludzkości.

Tego dnia cała społeczność szkolna SP3 w Sulejówku przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „ ŻONKILE” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich „ POLIN” aby uczcić pamięć o ofiarach holokaustu, powstańcach Getta Warszawskiego, budować wspólna świadomość historyczną Polaków i Żydów. By określić wyjątkowy charakter tego dnia uczniowie i uczennice własnoręcznie wykonali żonkile- symbolizujące pamięć i nadzieję.

• Niecodzienna lekcja chemii

• Doświadczenia chemiczne stanowią niezwykle istotny element nauki chemii, pozwalając uczniom na praktyczne zastosowanie teorii chemicznych, rozwijanie umiejętności laboratoryjnych oraz stymulowanie ciekawości i kreatywności.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• 5.04. 2024 r. odbyła się prelekcja na temat autyzmu. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas 1-3. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom zagadnień związanych z autyzmem. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony jest na całym świecie od 2008 roku. Autyzm nie jest chorobą tylko zaburzeniem, które dotyka coraz większą liczbę dzieci. Uczniowie z tej okazji wykonali opaski z motylem w kolorze niebieskim. Niebieski kolor jest symbolem autyzmu, ponieważ jest najgłębszym z kolorów, który rozpływa się w nieskończoność horyzontu.