• RADA RODZICÓW

• Prezydium Rady Rodziców wybrane w dniu 19.09.2017 r.:
        Przewodnicząca - Katarzyna Tutak-Żybura
        Wiceprzewodniczący - Norbert Gałecki
        Sekretarz - Monika Leśnik
        Skarbnik - Katarzyna Paluszkiewicz

Przedstawiciele klas
        0 - Aneta Kraszewska
        1 - Hubert Matejak
        2 - Anna Kalinowska
        3 - Hubert Krasnodębski
        4 - Piotr Kożuchowski
        5 - Sylwia Pyszczak-Prachnio
        6 - Ewa Prostak
        7 - Jarosław Wróbel
        Skład Komisji Rewizyjnej- Marcin Wójcik, Marek Głowacki, Anna Kuśmierczyk

Festyn szkolny wspierały w tym roku nastepujące firmy:
        1. GRETO - www.greto.pl
        2. ATIP - www.atip.pl
        3. B.T.Meble - www.bartnickimeble.pl
        4. Burmistrz Miasta Sulejówek - www.sulejowek.pl
        5. 1 W-wska Brygada Pancerna - www.1bpanc.wp.mil.pl
        6. COPIO.PL - www.copio.pl
        7. pi group - www.pigroup.pl
        8. Angol
        9. Bank Spółdzielczy w Halinowie - www.bshalinow.pl
        10. MWM Buchalter
        11. Uzimex
        12. SAWO-MET www.sawomet.pl
        13. Towarzystwo Przyjaciół Sulejówka
        14. LOKALNA - www.elokalna.pl
        Dziękujemy

"Celem Rady Rodziców jest reprezentowanie ogółu rodziców uczniów Szkoły oraz podejmowanie działań zmierzających do doskonalenia statutowej działalności szkoły, a także do wnioskowania do innych organów Szkoły w tym zakresie."    fragment Statutu Szkoły rozdz. III

Numer konta Rady Rodziców  Bank PKO SA I O/Sulejówek  67 1240 2148 1111 0000 3032 0792

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulejówku:
        1. wynajmuje: sale na zebrania, konferencje, uroczystości rodzinne, salę gimnastyczną, rekreacyjno- sportową.
        2. wypożycza: naczynia na przyjęcia.

Sala rekreacyjno- sportowa.

Ustalona przez Radę Rodziców składka bieżący rok za 1 dziecko: 80 zł
        Jednakże jesteśmy otwarci na wszelką pomoc, nawet tą najmniejszą, nie ograniczamy się tylko do tej kwoty. Bo każda złotówka przekazana na rzecz Rady Rodziców umożliwi poszerzenie naszej działalności o tą kwotę. Każdy rodzic może wpłacić dowolną wysokość składki.
        Finanse Rady Rodziców są jawne i każdy rodzic ucznia naszej szkoły może w każdej chwili się z nimi zapoznać.

Kontakt z Radą Rodziców drogą elektroniczną: sp3radarodzic@gmail.com lub poprzez sekretariat szkoły.

Kim jesteśmy?
        Rada Rodziców jest jednym z czterech statutowych organów szkoły (Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski), działającym na mocy kilku ustaw, głównie na podstawie Ustawy o systemie oświaty. Jesteśmy organem niezależnym od władz szkoły i Rady Pedagogicznej, jednakże staramy się bardzo ściśle współpracować.
        Rada Rodziców składa się z przedstawicieli rodziców uczniów każdej klasy. Delegaci poszczególnych klas zostali wyłonieni w tajnych głosowaniach na pierwszym zebraniu rodziców w danym roku szkolnym. Najczęściej są to przewodniczący tzw. „trójek klasowych”.
        Każdy z członków Rady Rodziców pełni swoje funkcje społecznie - nie pobiera za swoje funkcje żadnego wynagrodzenia!
        Działalnością Rady Rodziców kieruje Prezydium Rady Rodziców czyli przewodniczący, zastępca, sekretarz, skarbnik oraz po jednym przedstawicielu każdego oddziału szkolnego. Prócz tego w skład Rady Rodziców wchodzi też trzyosobowa Komisja Rewizyjna.
        Naszą działalność szczegółowo reguluje Regulamin Rady Rodziców.

Informacja dodatkowa od szkolnej Rady Rodziców
        Szanowni Państwo!
        Z każdej klasy w Radzie Rodziców uczestniczy jedna osoba z wybieranych na pierwszym zebraniu klasowym.
        Czym się zajmujemy?
        • opiniujemy i zatwierdzamy dokumenty przygotowane przez Dyrekcję szkoły, jak m.in. program wychowawczy szkoły
        • współuczestniczymy w planowaniu wydatków szkoły w zakresie środków zgromadzonych przez Radę Rodziców
        • staramy się pozyskać samodzielnie dodatkowe środki finansowe dla szkoły przez:
        - organizację Balu Sylwestrowego lub Balu Karnawałowego
        - organizację loterii fantowej podczas corocznego Festynu Szkolnego, w tym pozyskanie od firm i osób prywatnych przedmiotów i karnetów na usługi mające służyć jako fanty
        W ubiegłym roku szkolnym 2014/2015 na jubileuszowy XXV Festyn Szkolny Rada Rodziców szerzej włączyła się w organizację festynu. Wśród lokalnych przedsiębiorców udało nam się pozyskać trzech sponsorów. Były to:
        Sponsor Główny: firma ATIP,
        Sponsor Srebrny: firma J.W.Apartments,
        Sponsor Srebrny: firma KERBUD,
        dzięki którym m.in. wynajęte zostały „dmuchańce” dla dzieci oraz scena, na której trwały występy dzieci i licytacje prac plastycznych.
        Ponadto wsparły nas firmy: PROMO INFO (obsługa graficzna, wydruk materiałów informacyjnych), fotograf Kasia Makulec (dokumentacja fotograficzna festynu) oraz firma Pi Group (wydruk bannerów).
        Spotykamy się 4-5 razy w roku na zebraniach.
        Zachęcamy rodziców, którzy chcieliby włączyć się w działania Rady Rodziców, mają nowe pomysły lub doświadczenie czy kontakty, które pomogłyby nam jeszcze lepiej realizować nasze cele - serdecznie zapraszamy!