• WIGILIA SZKOLNA

          • Nowa galeria WIGILIA SZKOLNA została dodana do albumu fotograficznego

            Podzieić się opłatkiem, powiedz mi, co to znaczy?
            - To dobrze życzyć innym i wszystko im przebaczyć.

            13 grudnia 2023 roku odbył się uroczysty apel z okazji świąt Bożego Narodzenia. Spotkaliśmy się, aby u progu świat, wspólnie celebrować ten najpiękniejszy czas w całym roku. Na początku apelu ks. Samiel Szociński odczytał fragment z Pisma Świetego, wprowadzający nas w czas Bożego Narodzenia. 

            Następnie klasa 4a, przygotowana przez p. Ewę Litak-Linkę i p. Michała Prusa, wprowadziła nas w tradycyjną opowieść o narodzinach Jezusa. Przedstawienie, przeplatane kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczniów, dostarczyło wielu emocji. Tę cudowną historię dzieci przedstawiły w niezwykłej scenerii, przygotowanej przez p. Małgorzatę Biardę.  

            Po występie, głos zabrała Pani dyrektor Elżbieta Kałużyńska. Podziękowała dzieciom oraz opiekunom za przygotowanie jasełek.W dalszej kolejności odśpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie ks. Samuela Szocińskiego. Uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursach, a Pani dyrektor złożyła życzenia świątecznie i noworoczne uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom. 

            Na sam koniec wychowawcy i przedstawiciele klas, odebrali opłatki, by wspólnie podzielić się nimi podczas wigilii klasowych.

             

          • 8 XII ŚWIĘTO SZKOŁY

          • ZOBACZ GALERIĘ

            8 grudnia obchodziliśmy Święto Szkoły. Tradycyjnie na uroczystość przybył Burmistrz Miasta Sulejówek Pan Arkadiusz Śliwa oraz inni zaproszeni goście m.in. dyrektorzy placówek oświatowych mieszczących się na terenie Sulejówka. Uroczystą akademię poprowadzili uczniowie klas ósmych, którzy przygotowali również część artystyczną. Jej przewodnim motywem były słowa: „Przyjaźń –  pierwsza wartość w życiu człowieka”. Pani Dyrektor Elżbieta Kałużyńska wręczyła nagrody laureatom konkursów m.in.: fotograficznego „Przyjaźń w obiektywie” czy konkursu literackiego „Przyjaźń pisana wierszem”. Uhonorowała również odznaczeniami pracowników szkoły. Wspaniały prezent ofiarowali przedstawicie Rady Rodziców: maskotkę, szkolną Kasztankę. Na zakończenie czekał na wszystkich słodki poczęstunek – kasztanki 🙂

        • Grudniowy wyjazd na Litwę
          • Grudniowy wyjazd na Litwę

          • ZOBACZ FOTORELACJĘ

            Przez prawie cały listopad w naszej szkole odbywała się zbiórka słodyczy na rzecz dzieci z polskich placówek oświatowych na Wileńszczyźnie.

            Już w środę 29 listopada  45-osobowa reprezentacja szkoły ruszyła w stronę Litwy. Od 7.00 pakowany był autokar z pomocą rodziców. Oprócz walizek, musieliśmy zmieścić słodycze, sztandar, stroje pocztu i mnóstwo innych drobiazgów. Na miejscu w Niemenczynie przywitał nas prezes Fundacji "Na Obcej Ziemi". Wspólnie segregowaliśmy słodycze, tworzyliśmy paczki na następny dzień i kartony dla poszczególnych szkół.

            W czwartek 30 listopada zaczęliśmy wizytą w przedszkolu w naszych ukochanych Pikieliszkach. Dzieci już czekały, a my wręczyliśmy każdemu do ręki piękną paczkę. W podziale na grupy z p. Lusią Wojtkiewicz i z p. Olą Poźlewicz mogliśmy zwiedzić cały budynek. Wzruszyły nas bardzo sale lekcyjne w najstarszej części byłej szkoły, ale też sale maluchów.

            Kolejnym punktem tego dnia było Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu . Tam uczniowie w małych grupkach dołączyli do klas podbrzeskich by obejrzeć film o patronie szkoły. o godz. 11.00 uczestniczyliśmy w uroczystej mszy św. a nasz poczet sztandarowy nadał wydarzeniu splendoru. Potem święto szkoły gospodarzy, w którym zaprezentowali się również nasi śpiewający uczniowie: Kacper M., Stś S. z 6b, Alelsander S. i Karolina P. z 6 a oraz Patryk S. z 7 c. Przekazane zostały dary dla chóru i szkoły. Jeszce obiad i wreszcie obiecane "sportowanie" czyli sport i rekreacja na sali gimnastycznej z podbrzeskim wuefistą. Wracając z Podbrzezia wjechaliśmy jeszcze do dworku PP. Piłsudskich w Pikieliszkach, gdzie p. dyrektor Elżbieta Kałużyńska dokonała wpisu w Księdze Pamiątkowej. Wróciliśmy do Niemenczyna po godz. 16.00. Odbyliśmy jeszcze spacer po miasteczku, zjedliśmy kolację w pobliskiej restauracji.

            W piątek 1 grudnia od rana zwijaliśmy się jak w ukropie. Najpierw wyjazd do Niemieża, gdzie przygotowano dla nas spektakl teatralny poświęcony powstaniu styczniowemu i patronowi szkoły, a potem wystąpił dla nas chór Niemieżanka.Jeszcze poczęstunek i musieliśmy przejechać do Suderwy. Tam po raz pierwszy odwiedziliśmy polską Szkołę Podstawową w Suderwie. Zaskoczyli nas wspaniałym przyjęciem: Były warsztaty wykonania szmacianych laleczk i bombek, były tańce wspólne z chórem z "Suderwianka" i obiad. Nie chcieliśmy wyjeżdżać, ale czas nas gonił, bo tego dnia czekała nas wizyta w Ambasadzie RP w Wilnie. Sala balowa i podziemia zrobiły na nas ogromne wrażenie. Tę wizytę zawdzięczamy Fundacji.

            W sobotę 2 grudnia od rana czekało na nas Wilno w śniegu. Najpierw cmentarz na Rossie i złożenie kwiatów na grobie MATKI I SERCU SYNA, krórki spacer po cmentarzu, potem kościół Piotra i Pawła w białym (wileńskim) baroku, ale po raz pierwszy zwiedziliśmy podziemia kościoła. Pani Ania Jakowska, wicedyrektorka z Podbrzezia zabrała nas na uroczy spacer po wileńskiej starówce, Ostra Brama, cerkiew św. Ducha, cela Konrada, kościół św. Anny i Bazylianów, w końcu Muzeum Adama Mickiewicza. Zmęczeni i głodni zeszliśmy zn ów do podziemi restauracji" Etno Dvaras" by zjeść litewskie cepeliny lub kopytka. Wróciliśmy na 2 godziny do hotelu, by się przebrać w stroje galowe, przypiąć szkolne tarcze. Ponowny wyjazd do Wilna, tym razem do Domu Kultury Polskiej na koncert z okazji 20.lecia Fundacji "Na Obcej Ziemi". W ramach programu "Wileńszczyna dla Niepodległej" uczestniczyliśmy w ostatniej jej części. W koncercie wzięli udział soliści, zwycięzcy konkursów piosenki patriotycznej, chóry z Niemieża, Suderwy i Podbrzezia oraz nasz kwartet. Honorowymi gośćmi byli włodarze Sulejówka z burmistrzem p. Arkadiuszem Śliwą, sekretarz. p. Hanną Stefaniuk, przewodniczącym Rady Miasta p. Danielem Dąbrowskim, którzy przyjęli honorowy tytuł  "ZASŁUŻONY DLA FUNDACJI" oraz kierownikiem Inwestycji p. Dianą Skomoruchą, która odznaczona została takim imiennym tytułem . Drugą instytucją z Polski była nasza szkoła, która wielu lat współpracuje z Fundacją wspierania nauczania języka polskiego za granicą "NA Obcej Ziemi".

            I przyszła niedziela, dzień wyjazdu do domu. Po drodze wjechaliśmy jeszcze do Trok zobaczyć zamek na wyspie i karaimskie domki.

            Chcemy podziękować naszym opiekunom: pani dyrektor Elżbiecie Kałużyńskiej, pani wicedyrektor Ewie Kowalczyk, koordynatorowi wyjazdu p. Aleksandrze Poźlewicz, paniom/: Annie Szyszce i Renacie Myślickiej oraz mamom: p. Martynie Jackiewicz i P. Katarzynie Paluszkiewicz.

          • „Tunel łączy Sulejówek - Twórcze Wizje Mieszkańców"!

          • W imieniu miasta zapraszamy Mieszkańców Sulejówka do udziału w konkursie „Tunel łączy Sulejówek - Twórcze Wizje Mieszkańców"!

            Konkurs ma na celu podkreślenie znaczenia nowo wybudowanego tunelu w Sulejówku w sposób wyjątkowy i kreatywny!