• WODA to skarb, WODA to życie!!!

• W dniu 22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wody. Akcję przygotowali i przeprowadzili przedstawiciele SU  wraz             z opiekunkami.

Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku. Powodem ustanowienia święta był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody. Ta ogólnoświatowa akcja ma zwrócić uwagę ludzi na niewielkie zasoby wody pitnej, które posiadamy i, co za tym idzie, konieczność dbania o nie.

Uczniowie wykonali plakaty promujące oszczędzanie wody, gazetki ścienne zawierające wiele ciekawych informacji o wodzie, podkreślające jej znaczenie w życiu ludzi, roślin i zwierząt.

Przygotowano również tematyczne krzyżówki, a za ich prawidłowe rozwiązanie można było uzyskać oceny z biologii, geografii lub przyrody.

W ramach akcji uczniowie prezentowali swoje pomysły i sposoby oszczędzania wody.

Wszystkie podjęte działania z pewnością przyczyniły się do wzrostu świadomości na temat konieczności ochrony wody i innych zasobów przyrody.

• Spotkanie z autorką książki

• W piątek, 3 marca, dzieci z oddziałów przedszkolnych w ramach omawianej tematyki i realizacji programu preorientacji zawodowej dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziła Pani Ania Osipiuk, autorka książki ,,Wiersze o emocjach i nawykach, nie tylko dla smyka”. Pani Ania opowiedziała, jak doszło do powstania książki oraz przeprowadziła krótkie warsztaty, w ramach których dzieci przypomniały sobie czym są emocje i jakie są ich rodzaje oraz poznały słowo ,,nawyk”. Pani Ania zademonstrowała im piosenkę swojego kolegi, która mówi o nawykach jak również piosenkę skomponowaną  do swojego wiersza.  Na koniec dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie, by następnie wręczyć Pani Ani podziękowanie i kwiatka.  Pani Ania podarowała jedną książkę szkole. Można ją obejrzeć w szkolnej bibliotece.

• Wizyta Pani krawcowej w klasach 0

• W środę, 1 marca w ramach omawianej tematyki i realizacji programu preorientacji zawodowej dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziła krawcowa Pani Ania. Dzieci zapoznały się z przedmiotami znajdującymi się w pracowni krawieckiej, obejrzały działanie maszyny do szycia. Wspólnie z Panią Anią uszyły pamiątkowe serduszko i  rysowały mydełkiem krawieckim po materiale. Nauczyły się też, jak

w prosty sposób zrobić torbę na prezent z t-shirtu. Na koniec wręczył kwiatka i podziękowanie.

• Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarza

• 1 marca   Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarza

To nadzwyczaj miły dzień. Od rana w bibliotece panuje niezwykły ruch i gwar.   Wciąż przychodzą nowi  uczniowie.    Tylu dowodów sympatii i uznania nigdy jeszcze nie doświadczyłyśmy jednego dnia. Za wszystkie serdecznie dziękujemy.  Czujemy się ważne, potrzebne i doceniane.

Wasze Bibliotekarki

• DZIEŃ KOBIET

• Tyle spokoju, ile tylko potrzebujesz,

tyle szaleństwa, aby życie nie wydawało się nudne,dużo szczęścia i miłości ponad wszystko........

życzy męska część Samorządu Uczniowskiego

Z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole miała miejsca taneczna niespodzianka. Grupa Taneczna Awangarda na co dzień pracująca na zajęciach z panem Maciejem Behrem wykonała spontaniczny taniec na szkolnym korytarzu, tzw. Flash Mob do utworu o pasującym tytule "Girls".Po pierwszym wykonaniu dziewczęta zaprosiły do wspólnego tańca resztę szkoły. Nie zabrakło chętnych tancerzy, również wśród chłopców. To była bardzo mile spędzona przerwa.

• ZALEGŁE WALENTYNKI

• Z okazji święta zakochanych nasza szkolna grupa taneczna pracuje nad nowym projektem. Więcej szczegółów wkrótce, a dzisiaj dzielimy się małym zwiastunem tego co nas czeka.