• WESOŁYCH ŚWIĄT

• Taneczna kartka świąteczna

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia społeczność naszej szkoły składa najlepsze życzenia: miłości, radości, pokoju i aby każdy człowiek mógł liczyć na drugiego człowieka.

Do życzeń dołączamy występ przygotowany przez grupę taneczną Awangarda działającą w naszej szkole.

Za wykonanie nagrań i montaż serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Karasiowi.

• LOTERIA w ramach czynienia DOBRA

• W dniu 06.12.2022 szkolne kolo wolontariatu zorganizowało 2 Mikolajkową Loterię Fantową na rzecz organizacji "Zwierzęta Sulejówek".Uzbierano 1140 zl. Bylo dużo zabawy i chętnych do pracy. Za zaangażowanie wszystkim uczniom i rodzicom dziękujemy.

• Święto Szkoły 8 XII 2022 r.

• Nowa galeria Święto Szkoły 8 XII 2022 r. została dodana do albumu fotograficznego

8 grudnia to wyjątkowy dzień naszej szkolnej społeczności – Święto Szkoły. Po dwóch latach przerwy wywołanej pandemią, mogliśmy wrócić do wspólnego kultywowania naszej tradycji. Hasłem tegorocznego  święta szkoły była myśl jednego z najsłynniejszych fizyków naszych czasów Alberta Einsteina, twórcy teorii względności: „Ucz się z przeszłości, żyj teraźniejszością, patrz w przyszłość”.

Na uroczystości przygotowanej przez uczniów klas ósmych i trzecich obecni byli zaproszeni goście: Wicestarosta Powiatu Mińskiego Witold Kikolski, Burmistrz Miasta Sulejówek Arkadiusz Śliwa, Przewodniczący Rady Miasta Sulejówek Daniel  Dąbrowski,  Proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego ksiądz Antoni Czajkowski, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sulejówku Iwona Reszelska-Maćkowiak, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Hanna Semeniuk, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Magdalena Sawicka, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Jolanta Oniszk-Palacz, Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 1 Małgorzata Koseska, Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 2 Joanna Gorzkiewicz, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Teresa Kośnik, Przewodnicząca Rady Rodziców Marzeną Rybarczyk.

Po przywitaniu gości wysłuchaliśmy  przemówień Panów Wicestarosty, Burmistrza Miasta  Sulejówek i Pani Dyrektor nawiązujących do ww. motta.  Święto Szkoły jest okazją do wręczenia odznak szkolnych: srebrnych – „honorowych” oraz złotych – „za zasługi” osobom, które wyróżniają się swoją pracą, aktywnie działając na rzecz szkoły. W tym roku srebrną odznakę otrzymały Panie: Iwona Czechowicz i Edyta Pawlak . Złotą odznakę dostały aż trzy Panie: Pani Urszula Rosiak, Małgorzata Morawska i Lidia Kawalec.

W części artystycznej uroczystości uczniowie pod kierunkiem p. Ewy Litak –Linki, Danuty Koper, Beaty Rżysko, Dominiki Żywiołowskiej i Ewy Kowalczyk odegrali scenki z życia szkoły w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Nie zabrakło momentów poważnych, ale i humorystycznych. Uczniowie wykazali się talentami aktorskimi, muzycznymi, kreatywnością, sprawnością organizacyjną. Piękne dekoracje przygotowały Panie: Beata Dąbrowska, Agnieszka Ciężkowska i Dominika Laskus.

Dzień ten pozostawił po sobie wiele wzruszeń i satysfakcji. Dziękujemy wszystkim: tym wymienionym z nazwiska, ale i tym, którzy nie zostali wymienieni, a w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji naszego święta  za przygotowanie tej wspaniałej uroczystości.

• PORZĄDKI NA CMENTARZU

• Za nami ważne listopadowe święta. Dzień Wszystkich Świętych, Dzień Zmarłych i Narodowe Święto Niepodległości to dni ważne w naszej tradycji. Jak co roku uczniowie klas trzecich odwiedzili miejscowy cmentarz. Pamiętali o pracach porządkowych, zapaleniu zniczy na Grobie Nieznanych Żołnierzy  i oddaniu hołdu tym, którzy oddali życie  we wrześniu 1939 roku broniąc niepodległości i honoru żołnierza polskiego. Uczniowie klasy 3b z dużym zaangażowaniem wykonali prace porządkowe na grobie także tuż po świętach. Pracy było co niemiara, a jej efekt jak widać  jest naprawdę zadawalający. Brawo Trzecioklasiści!