• Projekt- Ukryte Dziedzictwo.pl- co kryje polska ziemia? Którego partnerem jest #BohaterON.

•  W ramach projektu przeprowadzone będą  zajęcia tematyczne online w klasach 4 i 5 szkoły podstawowej. Uczniowie poznają świat ukryty pod ziemią.

UKRYTE DZIEDZICTWO to ogólnopolska kampania archeologiczna poruszająca temat polskiego dziedzictwa narodowego ukrytego w ziemi i pracy archeologów a także promocja tych działań w społeczeństwie.

Projekt edukacyjny „Ukryte dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?” realizowany w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” skierowany jest do szkół, instytucji i organizacji pozarządowych działających na rzecz dzieci i młodzieży. Przygotowane zajęcia mają kształtować wśród młodych odbiorców świadomość obywatelską oraz właściwy model postawy w zakresie ochrony i zachowania polskiego dziedzictwa archeologicznego.

Działania realizuje Fundacja Archeologiczna Archeo. Projekt „Ukryte dziedzictwo. Co kryje Polska ziemia?” dofinansowany jest z środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

•

11 listopada, to bardzo ważna data dla każdego Polaka. W tym roku, ze  względu na czas pandemii Święto Niepodległości przebiegały w naszej Szkole inaczej niż zwykle .  Uczennice z koła historycznego opracowały film, który podczas zajęć zdalnych  został uczniom udostępniony przez nauczycieli.  10 listopada o godzinie 11.11 uczniowie korzystając z platformy Teams wspólnie  odśpiewali hymn państwowy. Do corocznej akcji włączyły się również dzieci z oddziałów przedszkolnych.

11 listopada delegacja  naszej szkoły w osobie p. Dyrektor Elżbiety Kałużyńskiej, wicedyrektor Ewy Kowalczyk oraz przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego Hanny Dąbrowskiej z klasy 2a, złożyły wiązankę pod Kopcem Współtwórców Niepodległej na Skwerze Niepodległości oraz znicz przy pomniku patrona naszej szkoły Józefa Piłsudskiego.

• Medale i odznaczenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

• Cała społeczność szkolna składa serdeczne gratulacje nauczycielom SP-3, którzy z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostali wyróżnieni odznaczeniami państwowymi i resortowymi  oraz nagrodami Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Odznaczenia państwowe otrzymali nauczyciele:

Renata Modras – MEDAL ZŁOTY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ

Anna Mudant – MEDAL ZŁOTY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ

Ewa Kowalczyk – MEDAL ZŁOTY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ

Beata Kulma – MEDAL SREBRNY  ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ

Anna Mikulska – MEDAL SREBRNY  ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ

Barbara Sobota – MEDAL SREBRNY  ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ

Odznaczenia resortowe otrzymali nauczyciele:

Anna Kacprzyk – MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

Błażej Tomankiewicz – MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

NAGRODĘ Mazowieckiego Kuratora Oświaty otrzymała Renata Modras.

GRATULUJEMY!!!

• Dziękujemy za pokazanie nam,

że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć,

że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę,

że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej najserdeczniejsze życzenia zadowolenia z pracy, wytrwałości w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu postaw młodego pokolenia, satysfakcji z odkrywania talentów i osiąganych wyników składa Samorząd Uczniowski  i Rada Rodziców

• BOHATERON

• To już trzeci rok jak Szkoła Podstawowa  nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku bierze udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterON. Akcja jest o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Ważnym elementem udziału naszych uczniów w kampanii  jest i edukacja,  pokazujemy, że historia nie musi być nudna – jej treści można przekazać w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie.

• KOŁO WOLONTARIATU

• W szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu

Chętni uczniowie biorą udział w akcja organizowanych na terenie szkoły a także współpracują z różnymi organizacjami na terenie miasta.

Opiekunem SKW jest Agata Zadka-pedagog szkolny.

Dokumenty do pobrania dla wolontariuszy znajdują się u pedagoga szkolnego

W tym roku szkolnym zamierzamy zaangażować się w następujące akcje.

1. Praca na rzecz schroniska „Zwierzęta Sulejówek”
            2. Praca na rzecz oddziałów przedszkolnych w naszej szkole.
            3. Zbieranie fantów i zorganizowanie na terenie szkoły loterii fantowej w ramach programu „Dzwonek na obiad” przy wsparciu rodziców.
            4. Zbiórki rzeczowe na rzecz Hospicjum. Domu Dziecka i fundacji „Na Obcej Ziemi”
            5. Zbiórka karmy dla zwierząt
            6. Opieka na miejscami pamięci narodowej na terenie miasta
            7. Praca w Dziennym Domu Pomocy Społecznej na terenie miasta.

Szczegółowe informacje na temat konkretnej akcji znajdują się na tablicy ogłoszeń wolontariatu przy Sali 117.

Obecnie prosimy uczniów i rodziców o przynoszenie do pokoju pedagoga (nr 15) nowych, drobnych rzeczy (zabawki, art. biurowe, maskotki). Będziemy robić fanty na loterię, która będzie odbywać się przez cały październik na terenie szkoły we wtorki i czwartki.