• Zaczynamy!!!

          • Drugiego września miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Uroczystości zaczęły się o godzinie 9:00 na boisku szkolnym. Pani dyrektor Elżbieta Kałużyńska przywitała uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły.

            Całej Społeczności Szkolnej życzymy dużo optymizmu oraz zadowolenia z efektów pracy. Życzymy by powrót do szkoły po wakacjach przyniósł wiele twórczego zapału i pozytywnej energii.

          • Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - Pamiętamy!

          • 1 sierpnia przy Pomniku Poległych Żołnierzy Armii Krajowej Harcerskiego Batalionu „Zośka” Mieszkańców Miłosnej i Sulejówka odbyły się obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uczestniczyli w nich uczniowie należący do pocztu sztandarowego. O godzinie 17:00 zawyły syreny, a ruch samochodów został wstrzymany. Uroczystości rozpoczęła msza święta, następnie mogliśmy usłyszeć przemówienia okolicznościowe. Na zakończenie złożono kwiaty.

          • MAJOWO, WYCIECZKOWO......

          • Uczniowie klas szóstych w Kotlinie Kłodzkiej i w Pradze

            W dniach 28-31.05 klasy szóste wybrały się na wycieczkę w Kotlinę Kłodzką i do Pragi.

            W pierwszym dniu wyjazdu odwiedziliśmy Wrocław, w którym udało nam się zwiedzić Afrykarium oraz Rynek. Kolejnego dnia gościliśmy w czeskim Skalnym Mieście Adrspah, gdzie popłynęliśmy łodziami po malowniczym jeziorku. Wspięliśmy się również na najwyższy szczyt Gór Stołowych Szczeliniec Wielki. Następnie udaliśmy się do stolicy naszych południowych sąsiadów Pragi. Wszyscy byliśmy zachwyceni tym starym, malowniczym miastem. Byliśmy między innym na Hradczanach i Moście Karola. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku. Przygoda w średniowiecznej osadzie, tunel strachu, płukanie złota były dla nas największą frajdą. Wszyscy bardzo szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy późnym wieczorem do Sulejówka.

            Klasy: 4a, 4c i 4d pojechały na wycieczkę do Torunia i Sierpca.  Uczniowie wraz z przewodnikiem spacerowali ulicami Torunia i poznawali ciekawe historie związane z miastem. Następnie obejrzeli seans w Planetarium im. Władysława Dziewulskiego. Czwartoklasiści byli zachwyceni pokazami astronomicznymi zaliczanymi do najnowocześniejszych w Polsce.  Około 16:00 wszyscy uczestniczyli w warsztatach wypieku piernika w Żywym Muzeum Piernika. Zgłębiali tajniki czternastowiecznych piekarzy. Około 19:00 uczestnicy wycieczki zameldowali się w Hotelu WALTER. Drugiego dnia uczniowie udali się do Sierpca. Na terenie skansenu – Muzeum Wsi Mazowieckiej – wraz z przewodnikiem zwiedzali najciekawsze zagrody. Uczestniczyli w pokazie tradycyjnych zajęć wiejskich (wyrób masła), w dawnych grach i zabawach oraz warsztatach „Na szkle malowane”. Niemałą atrakcją okazała się przejażdżka bryczką po skansenie. Z dużą dawką wiedzy oraz wrażeń wrócili do Sulejówka.

          • Wyjątkowa lekcja muzyki

          • 16 maja uczniowie klasy 6c z wychowawczynią R.Modras i rodzicem p.Beata Bonską wzięli udzial w lekcji muzealnej w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.Spotkanie z muzyką naszego wielkiego kompozytora ,a także wiadomości o Jego podrozach, zyciu i twórczości przekazane w bardzo ciekawy sposob,wywarły duże wrażenie na uczestnikach zajęć.Zachęcamy inne do klasy do odwiedzenia muzeum i wzięcia udziału w wyjątkowej lekcji muzyki.

            Fot. J. Mozolewski / NIFC.

          • Obchody 3 Maja

          • Witaj majowa jutrzenko,

            Świeć naszej polskiej krainie,

            Uczcimy ciebie piosenką,

            Która w całej Polsce słynie.

             

            Witaj maj, trzeci maj,

            U Polaków błogi raj.

             

            3 Maja to ważna data dla każdego Polaka. Czerwona kartka w kalendarzu, czyli dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Tego dnia nasi uczniowie chętnie uczestniczyli we mszy świętej odprawionej w intencji ojczyzny i miasta. Po niej nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych i orkiestry ulicami Żeromskiego i Paderewskiego do ronda u zbiegu ulic Paderewskiego i Legionów oraz uroczyste nadanie rondu nazwy Prezydenta II RP Ryszarda Kaczorowskiego. Uroczystości zakończyło przemówienie prezydenta miasta Arkadiusza Śliwy.

             

        • Drodzy rodzice
          • Drodzy rodzice

          • Pragniemy poinformować, iż nasza szkoła uczestniczy w programie „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!”, którego celem jest edukacja na temat kleszczy  i chorób odkleszczowych. Program organizowany jest przez Fundację Aby Żyć we współpracy                         z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie.

             

            Kleszcze to pajęczaki, które przenoszą groźne choroby, m.in. boreliozę czy kleszczowe zapalenie mózgu. Ich liczba z roku na rok globalnie się zwiększa, a jednocześnie coraz powszechniej występują na terenach miejskich. Badania biologów prowadzone przez Warszawski Uniwersytet Medyczny i Polską Akademię Nauk wskazują na wysokie ryzyko ukąszenia przez kleszcze w popularnych parkach, np. Warszawy (Park Leśny Bemowo, Las Kabacki, Las Bielański). 

             

            Dlatego też dyrekcja naszej szkoły podjęła decyzję o prowadzeniu działań edukacyjno-informacyjnych w zakresie ochrony zdrowia i profilaktyki  w kierunku chorób przenoszonych przez te pajęczaki. Ufamy, że dzięki  temu uda nam się zapobiec wielu przypadkom chorób odkleszczowych wśród naszych dzieci. 

             

            W ramach programu „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!”  uczniowie zapoznają się z zasadami profilaktyki chorób odkleszczowych, zdobędą wiedzę na temat miejsc występowania kleszczy i zagrożeń związanych z ugryzieniem przez te pajęczaki,  poznają sposoby przenoszenia się kleszczy na zwierzęta i ludzi oraz zaznajomią się ze sposobami zapobiegania i ochrony przed przenoszonymi przez nie chorobami. 

             

            Zajęcia popularyzujące program będą przeprowadzane w ramach zajęć z zakresu edukacji zdrowotnej (np. zajęcia z wychowawcą, przyroda, biologia) zgodnie z aktualnie obowiązującą postawą programową. 

            Więcej informacji na temat programu oraz o samych kleszczach i chorobach odkleszczowych można znaleźć na stronie www.kleszcze.info.pl.

             

            Drodzy Rodzice,  wierzymy, że dzięki Waszemu wsparciu i zaangażowaniu w tę inicjatywę, uda nam się wspólnie osiągnąć cel, jakim jest kształtowanie świadomości i postaw prozdrowotnych wśród uczniów naszej szkoły, a tym samym uświadomić im, jak ważną wartością jest zdrowie.

                                                                                                                         

            Nauczyciele przyrody i biologii

          • Cały Sulejówek kocha Małgosię!!!

          •       24 lutego 2019 r. w  Szkole Podstawowej nr 1 w Sulejówku odbyła się akcja charytatywna pod hasłem  „ Cały Sulejówek kocha Małgosię”. 

                  Celem akcji było zgromadzenie jak najwięcej funduszy na leczenie chorej Małgosi.

            W tym wydarzeniu brali także aktywny udział uczniowie, rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3.

                  Zaangażowani  uczniowie z  klas 2a i 2b pod kierunkiem wychowawców przygotowali  dodatkowo wystawkę w  holu  szkoły zachęcającą społeczność  szkolną do wspierania tak ważnej inicjatywy. Wykonali karty z życzeniami dla Małgosi oraz opisali  swój udział w akcji.

            W  Naszej Szkole akcja wciąż trwa!

                   Rodzice  i uczniowie naszej szkoły  bardzo chętnie angażują się w zbiórkę środków na co dzień,  a także podczas zebrań z rodzicami.

             

          • Kraina emocji

          • W styczniu wszystkie klasy czwarte wzięły udział w warsztatach profilaktycznych „Kraina emocji”.  Zajęcia prowadziły panie psycholog. Uczniowie, w trakcie kilku godzin, dowiedzieli się, co to są emocje, jak powstają,  jak odróżnić emocje pozytywne od negatywnych oraz jak radzić sobie z uczuciami w trudnych sytuacjach.  Dzieci miały możliwość zarówno pracy w grupie, jak i indywidualnej. Prowadzone gry i zabawy wszystkim się podobały, dlatego czwartoklasiści  liczą na kolejne tego typu spotkania.

          • ❤ Walentynki w naszej szkole ❤

          • Dnia 14 lutego w czwartek w naszej szkole było radośnie i kolorowo. To wszystko za sprawą walentynek. Uczniowie byli ubrani na różowo i czerwono. Kursowała poczta walentynkowa. Samorząd roznosił  wcześniej przygotowane przez uczniów kartki walentynkowe. Uczniowie nosili po korytarzu różne walentynkowe symbole, zajadali lizaki w kształcie serduszek. W czasie przerw rozbrzmiewała muzyka, przy której ochoczo bawili się wszyscy uczniowie.

                                                                                                                                                                                                          Samorząd kl. 3a

        • Jeden dzień na Olimpie
          • Jeden dzień na Olimpie

          • Aaaahhh… Olimp. Miejsce spotkań, mieszkanie wielu bogów. Kto by nie chciał tam pójść? Raczej nikt do bogów nie pójdzie, ale na szczęście bogowie mogą przyjść do nas!

            18 stycznia został zorganizowany „Jeden Dzień na Olimpie’’. Do klas 1-3  przyszły  prawdziwe boginie (czyli przebrani uczniowie klas piątych, uczęszczający na kółko historyczne). Opowiedziały o sobie, rozdały kolorowanki i oczywiście cukierki z ambrozji, niestety nie wystarczyło pokarmu na tyle, aby dzieci stały się nieśmiertelne, ale na pewno będą szczęśliwe.

            Może my też dowiemy się czegoś o bogach, którzy przechadzali się szkolnymi korytarzami?

            Selene - bogini księżyca z pokolenia tytanów.  Codziennie wyłania się z wód oceanu na swym rydwanie i przemierza niebo. Z Zeusem miała dwie córki: Pandię i Herse. O jej względy zabiegał bóg o imieniu Pan.

             Niektórzy uważali, że prawdziwą boginią księżyca jest Hekate, więc znaczna większość nie uznawała Selene.

            Hekate - bogini czarów, ciemności, widm i rozdroży. Choć wydaje się przerażająca, wcale taka nie jest. Pomagała wojownikom (w bitwach), żeglarzom (podczas wichur) i atletom (podczas wyścigów). Oświecała również ciemne miejsca. Była lubiana na Olimpie i była ulubienicą Zeusa. Była tak lubiana przez „gromowładnego”, że pozwolił opiekować się jego dziećmi. Często ukazywano ją z trzema głowami.


            Panakeja -  bogini uzdrawiania za pomocą ziół. Od Panakei pochodzi nazwa uniwersalnego środka leczniczego – panaceum.

            Zeus - najwyższy z bogów. Nazywali go „gromowładnym” lub Dzeusem. Jego atrybutami były: pioruny, orzeł i tarcza zwana egidą. Jako główne bóstwo greckiego panteonu Zeus występuje (w głównej lub pobocznej roli) w niemal wszystkich greckich mitach.

        • Kulinarna Trójka
          • Kulinarna Trójka

          • W styczniu w szkole był realizowany projekt edukacyjny Akademia Uwielbiam. Uczestnikami programu byli uczniowie klas: VI i VII. W czasie jego realizacji zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne na temat prawidłowego stylu życia, znaczenia właściwego odżywiania, aktywności sportowej oraz zasad związanych z niemarnowaniem żywności i podstawami gotowania. Uczniowie według własnych przepisów przygotowali różnorodne potrawy: naleśniki, sałatki, babeczki, zupy itp. Jest to już druga edycja programu Akademia Uwielbiam.

          • 1B pamięta o swoich Babciach i Dziadkach

          •  „BABCIA i DZIADEK to słowa, które kojarzą się każdemu z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości dla naszych dużych i małych problemów”. 

              Tymi słowami uczniowie klasy 1b przywitali przybyłych na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka gości, która odbyła się 18 stycznia 2019 r.

                Dzieci przygotowały przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, recytowały wiersze, śpiewały najnowsze utwory muzyczne, a rodzice przygotowali kostiumy do przedstawienia.

               Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia.  Na koniec uroczystości  dzieci   wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane pudełeczka z cukierkami oraz zakładki do książek. 
             To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.
             Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.