• Projekt Obywatelski „WYPOSAŻENIE PRACOWNI KOMPUTEROWEJ”

          • Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu bezpłatnych szkoleń organizowanych na terenie naszej szkoły, mających na celu podniesienie kompetencji i umiejętności informatycznych i komunikacyjnych mieszkańców miasta Sulejówek potrzebujących tego typu wsparcia. Na szkolenia mogą zapisać się osoby w każdym wieku. Ilość miejsc jest ograniczona – 24 stanowiska.

            Harmonogram_szkolen_-_SP3

          • ............Zapraszamy do galerii...............................

          • 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Na szkolnym patio pojawiły się sztalugi, by nasi uczniowie mogli stworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Podczas lekcji nauczyciele zachęcali do wykonywania różnorodnych prac m.in. drzewka talentów. Najmłodsi wysłuchali fragmentu książki pt. „The Dot”. Natomiast na korytarzu można było dostrzec mnóstwo kolorowych kropek na dziecięcych ubraniach i rekwizytach. Tego dnia odkrywaliśmy w sobie moc kreatywności, która drzemie w każdym z nas!

          • Motywujemy do pozytywnego działania

          • Głównym celem Programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie.

            Szkoła Myślenia Pozytywnego to roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością, holistycznym dbaniem o zdrowie, o siebie i otoczenie.

            W czasie trwania Programu, wspólnie przechodzimy przez różnorodne aspekty wpływające na zdrowie psychiczne zarówno dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z ich otoczenia.

          • PRACA SEKRETARIATU

          • Sekretariat szkoły w okresie wakacyjnym będzie czynny w sprawach uczniowskich od dnia 24 sierpnia 2023 r. w godzinach 8.00-14.00.

            W pilnych sprawach zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

          • Tytuł projektu: Zwiększenie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkołach podstawowych w Sulejówku

          • Fundusze europejskie wspierają rozwój edukacji. Uczniowie Szkół Podstawowych nr 1 im. Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego, nr 2 z oddziałami integracyjnymi im. Stefana Czarnieckiego, nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz nr 4 im. Janusza Korczaka w Sulejówku będą mogli korzystać z nowego sprzętu komputerowego, tablic interaktywnych, monitorów interaktywnych i drukarek. Fundusze europejskie przyczynią się do poprawy jakości nauczania oraz dostępności do najnowszych technologii. Na realizację projektu Miasto Sulejówek otrzymało dofinansowanie z UE w wysokości ponad 300 tys. zł.

            Beneficjent: Miasto Sulejówek

            Całkowita wartość projektu: 387.448,12 zł

            Dofinansowanie z UE: 300.036,48 zł

            Działanie: 2.1 E-usługi

            Przedmiotem projektu jest zakup 104 komputerów stacjonarnych, 8 laptopów, 8 tablic interaktywnych, 8 monitorów interaktywnych, oprogramowania do tablic oraz 8 drukarek dla 4 szkół podstawowych w Sulejówku: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego (SP1), Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami integracyjnymi im. Stefana Czarnieckiego (SP2), Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (SP3) i Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka (SP4). Wnioskodawca Miasto Sulejówek (jst) jest organem prowadzącym 4 szkoły podstawowe na obszarze ZIT WOF. Głównym celem realizacji projektu jest stworzenie w 4 publicznych szkołach podstawowych w Sulejówku kompleksowych warunków umożliwiających zwiększenie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych podczas stacjonarnych zajęć edukacyjnych oraz prowadzenie zajęć w systemie zdalnym w związku z zagrożeniem powtórzenia lub przedłużeniem się epidemii COVID-19. Cele szczegółowe: wprowadzanie interaktywnych metod pracy na zajęciach edukacyjnych z różnych przedmiotów, zniesienie istniejących barier w dostępie do elektronicznych zasobów edukacyjnych, zapewnienie uczniom dostępu do sprzętu TIK, zapewnienie szkołom niezbędnej infrastruktury w zakresie TIK, doposażenie szkół w sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć w systemie zdalnym w związku z zagrożeniem powtórzenia lub przedłużeniem się epidemii COVID-19, stosowanie przez nauczycieli w pracy z uczniami metod i narzędzi z wykorzystaniem TIK, stworzenie uczniom warunków dla rozwoju kompetencji ICT.

            Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej II „Wzrost e-potencjału Mazowsza", Działania 2.1 „E-usługi", Poddziałania 2.1.2 „E-usługi dla Mazowsza w ramach ZIT" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

          • IX Turniej Pierwszej Pomocy pod patronatem Burmistrza Miasta Sulejówek

          • IX Turniej Pierwszej Pomocy pod patronatem Burmistrza Miasta Sulejówek odbył się w środę 14 czerwca 2023 r. Na zawody stawiły się 4 drużyny: 2 z naszej szkoły i 2 drużyny z Podbrzezia na Litwie.

                        Sędziami byli uczniowie klas VIII, specjalnie do tego przygotowani. Sędzią głównym był p. P. Poźlewicz. Uczestnikami zawodów byli uczniowie z klasy 6 a i 5 e, którzy uczęszczali na cotygodniowe zajęcia pierwszej pomocy. W zawody zaangażowana była również grupa uczniów z naszej szkoły, którzy  tworzyli grupę pozorantów, czyli osób odgrywających scenki zdarzeń z poszkodowanymi. Zadania turniejowe to trzy pozoracje i test wiedzy.

            Wypadek na zjeżdżalni, wypadek komunikacyjny i zdarzenie z wieloma poszkodowanymi, były dużym wyzwaniem dla wszystkich grup. Zawody, minimalną różnicą punktów wygrała drużyna gości, II i III miejsce zdobyły drużyny z SP 3 i IV miejsce drużyna nr 2 z Podbrzezia.

            Oprócz Pucharu ufundowanego przez p. Burmistrza, nagrodami były: małe apteczki indywidualne, (sponsorem Miasto Sulejówek), duża torba medyczna z wyposażeniem, treningowe AED, mniejsza torba medyczna bez wyposażenia (sponsorem tych nagród była firma AMG Cargo Logistics). Był też mały poczęstunek z napojami. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i nagrody. W tym roku, po raz pierwszy przyznana została również nagroda indywidualna dla najlepszego zawodnika. Otrzymała ją Gerda z Podbrzezia. Nagrody wręczali p. burmistrz Arkadiusz Śliwa i p. dyrektor Elżbieta Kałużyńska. Oboje wyrazili uznanie dla wiedzy i umiejętności wszystkich zaangażowanych w ten turniej. Podziękowano również wieloletniemu sędziemu głównemu za wkład pracy w przygotowanie i sprawne przeprowadzenie zawodów.

        • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

          • Nasza szkoła od września 2022r.  bierze udział w ogólnopolskim programie Laboratoria Przyszłości. To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
            W ramach realizacji programu zakupiliśmy sprzęt i pomoce dydaktyczne, które są na cały czas wykorzystywane w pracowniach językowej, przyrodniczej, technicznej oraz w pracowni robotyki.

            Podczas prowadzonych zajęć uczniowie kształcą liczne kompetencje np.: kreatywność, przedsiębiorczość, kompetencje STEM.

            Dzięki zakupionemu sprzętowi  mamy możliwość urozmaicenia naszych obserwacji przyrodniczych o zapis cyfrowy oraz uwiecznienia ich w postaci zdjęć. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszą się klocki LEGO i okulary wirtualnej rzeczywistości CLASSVR. Projekt „Laboratoria Przyszłości”  daje naszym wychowankom  szersze możliwość rozwijania swoich zainteresowań, wykorzystania sprzętów w praktycznym działaniu, sprzyja integracji
            i współtworzeniu kreatywnych projektów i zajęć.

            ..............................................Czytaj więcej

          • ZACZYTANE SP 3

          • W naszej szkole podczas przerw uczniowie coraz częściej zamiast po telefony sięgają po … książki! W XXI wieku to rzadkość, dlatego dyżurujący na korytarzu nauczyciele wręczają zaczytanym uczniom specjalne karteczki, które następnie mogą oni wymienić u swojego polonisty na  drobny upominek. Trzymajmy kciuki za nasze dzieci, bo coraz częściej dokonywały dobrych wyborów, bo jak mawiał Umberto Eco: „Kto czyta książki, żyje podwójnie”.

          • POZNAJ POLSKĘ - wycieczka klas VI.

          • W dniach 06-07.06. 2023r. uczniowie kl. 6 wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Chęcin i Sandomierza.

            Wyjazd został dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę”.

            W czasie wycieczki zwiedziliśmy Centrum Leonardo da Vinci w Podzamczu, gdzie poznawaliśmy tajemnice nauki i ludzkiego ciała. Następnie udaliśmy się do Zamku Królewskiego w Chęcinach , gdzie pod przewodnictwem pana Dominika Kowalskiego poznawaliśmy historię i dzieje naszego narodu. Na dziedzińcu głównym mogliśmy przebrać się w rycerskie zbroje, założyć hełmy i trochę powalczyć , używając mieczy. Spotkania z polskimi królami stanowiły dla nas niecodzienną lekcję historii. Jadąc do Chęcin nie ominęliśmy również jednego                                        z najsłynniejszych drzew w Polsce, a mianowicie Dębu Bartka.

            Drugiego dnia naszej wyprawy zawitaliśmy do Zamku Krzysztopór w Ujeździe, a następnie do Sandomierza. Sandomierz przywitał nas piękną, słoneczną pogodą, dlatego też po odwiedzeniu Muzeum Okręgowego i Domu Jana długosza, udaliśmy się do wąwozu Królowej Jadwigi, który bez problemu przeszliśmy.

            Po tak niesamowicie i aktywnie spędzonym dniu udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Pomimo niewielkiego zmęczenia, zadowoleni wracaliśmy do Sulejówka.